Auto-Karta

Blog z nowoczesnymi inspiracjami i poradami

Bardzo częstorobimy zakupy przez internet.

Coraz częściejkupujemy w internecie. Zamawiamy odzież bądź obuwie, niemniej jednak również sprzęt domowego użytku który jest o wiele tańszy aniżeli ten kupiony w zwykłym sklepie. Żeby zamówić interesujące  nas wyroby, najczęściej proszą nas o utworzenie bezpłatnego konta na danym portalu. Niemniej jednak aby to zrobić, musimy zaakceptować regulamin sklepu, wyrazić zgody na przetwarzanie danych czy też wysyłanie ofert handlowych. To swego rodzaju podpisanie umowy z tym sklepem.

Wzory umów online

Tu najczęściej zaczynają się prawdziwe schody, bo ażeby szczegółowo przeczytać wszelkie informacje potrzebowalibyśmy co najmniej kilku godzin. A przecież takie zakupy w internecie miały być łatwe, komfortowe a także bardzo szybkie. Jest dokładnie na odwrót. Po pobieżnym przejrzeniu, akceptujemy wszystkie zgodya także regulaminy. Tak rzeczywiście, nie do końca mając pojęcie na co w zasadzie wyraziliśmy zgodę. Tym sposobem można trafić na oszustów. Dawno temu sama padłam ich ofiarą. Po utworzeniu niezbędnego konta w sklepie online, pierwszy miesiąc był darmowy, po upływie wyznaczonego terminu, miały zostać pobierane opłaty, chyba że wcześniej całkowicie zrezygnuję z członkostwa w klubie. Tak też uczyniłam, zanim minął miesiąc wycofałam się z ich usług. Strasznie się zdziwiłam, kiedy po jakimś czasie, dostałam pismo z wezwaniem do natychmiastowej zapłaty, wraz z ogromnymi odsetkami za każdy dzień zwłoki. A potem kolejne z ponagleniem. Postanowiłam skonsultować wzór umowy z dobrym prawnikiem. Prawnik doradził mi żebym nie płaciła tej kwoty, bo jest to zwykłe wyłudzenie pieniędzy, nigdzie w umowie nie ma mowy o takowych kwotach.

 

Najadłam się wówczas niesłychanie dużo stresu. Od tamtej chwili staram się bardzo dokładnie śledzić regulaminy, a jeżeli coś jest nieczytelne, zwyczajnie nie tworzę konta na takiej witrynie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *