Auto-Karta

Blog z nowoczesnymi inspiracjami i poradami

Bezpieczeństwo w placówce Gminy

Jeżeli idzie o szeroko interpretowane bezpieczeństwo w urzędzie Gminy, to idzie tu w zasadzie o bezpieczeństwo oraz poufność trzymanych wiadomości. Dobrze wiadomym jest, że wiadomości muszą przebiegać także w środku urzędu jak również pomiędzy poszczególnymi instytucjami, w związku z tym wyjątkowo znaczące staje się zapewnienie bezpieczeństwa ich przekazywania. Musi być wobec tego zagwarantowany właściwy poziom kontroli, a przede wszystkim tyczy się to wiadomości tajnych plus danych osobistych, jak również problematyki wszelakich zawartych umów.

Z wyjątkiem rozwiązań programowych musimy w następstwie tego zamontować coś, co ma miano sprzętowy firewall, innymi słowy tzw. zapora ogniowa przeciw osiągnięciu nieautoryzowanego dostępu, lecz właśnie sprzętowego typu, a nie programowego rodzaju. 1 z mocniej znajomych rozwiązań tego typu wydaje się tzw. Stormshield UTM. Konfiguracja UTM Stormshield musi być natomiast przeprowadzona poprzez profesjonalistę, tak by nie było żadnych wątpliwości odnoszących się do prawidłowości jego działalności a także wymaganego rozmiaru poczynionych zabezpieczeń.

Okazuje się to to bardzo istotne, albowiem nagle może mieć miejsce inspekcja NIK w Urzędzie Gminy a wtenczas korzystnie jest trzymać się z daleka od różnorodnych prawdopodobnych zagrożeń. Trzeba mieć wzgląd na to, że Najwyższa Izba Kontroli jest w stanie dokonać nawet kilka tyś. kontroli w ciągu jednego roku i idzie tutaj o weryfikację wszystkich urzędów i instytucji, które Izba ma moc poddać kontroli na mocy ustawy, według której działa. Wizytacja ma możliwość z pewnością odnosić się do bardzo wielu procedur, jednakże bezpieczeństwo przekazywania wiedzy bez wątpienia zostanie także sprawdzone.

Więcej: bezpieczeństwo w urzędzie gminy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *