Auto-Karta

Blog z nowoczesnymi inspiracjami i poradami

Bramy garażowe mogą być rolowane, uchylne.

Bramy garażowe są bez wątpienia ozdobą naszego garażu, jednak kupienie odpowiedniej bramy do garażu może stanowić dla nas problem. Takie bramy mogą być uchylne, rolowane, segmentowe a dodatkowo rozwieralne. To jaką wybierzemy opcję zależy od nas i od naszych oszczędności. Brama do garażu tworzone od bardzo dawna a w chwili obecnej są najmniej chodliwym produktem, bo często musimy otwierać je ręcznie.

Bramy uchylne z kolei potrzebują więcej przestrzeni podczas otwierania na zewnątrz i wewnątrz garażu. W tym przypadku mamy mniej miejsca a dodatkowo, zmniejszy się wjazd do naszego garażu. Segmentowa brama garażowa, jest montowana za otworem, dlatego przy jej otwieraniu nie jest potrzebne miejsce przed garażem. Jednak tak samo jak brama garażowa uchylna także ona potrzebuje kilku centymetrów szerokości a także wysokości, ażeby w chwili otwarcia zmieściła się w garażu. Najbardziej komfortowa na dzień dzisiejszy a zarazem najdroższą jest rolowana brama do garażu. Ta brama nie potrzebuje wiele miejsca, nie trzeba montować nic pod sufitem garażu oraz nadaje się do użycia we wszystkich typach wjazdu. Producent bram garażowych ma w swojej ofercie wiele różnych typów, dlatego też podczas dokonywania zakupu z całą pewnością rozwieje nasze wątpliwości.

Należy przed kupnem zorientować się jaki rodzaj bramy powinniśmy wybrać, czy ma ona zasilanie awaryjne lub czy można w przypadku jakiejś awarii otworzyć ją od strony zewnętrznej. Podjęcie decyzji czy będzie to brama na jeden czy dwa samochody również zależy tylko od nas samych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *