Auto-Karta

Blog z nowoczesnymi inspiracjami i poradami

Cennik stron internetowych pokazuje, ile czynników wpływa na koszt naszej strony.

Własna witryna internetowa firmy to na pewno taka wizytówka, która potrafi rozejść się bardzo szybko. A jeżeli do tego rozchodzi się w pożądanych przez nas kierunkach, może dotrzeć do ogromnej liczby potencjalnych klientów. I właśnie dlatego nie powinniśmy lekceważyć jej wielkiego potencjału. Strona pomoże wkroczyć w nowe obszary. Daje znacznie więcej sposobności niżeli tradycyjna forma promocji. Nie powinno nas dziwić, że coraz to więcej korporacji decyduje się właśnie na nią. A wówczas pojawia się pytanie, komu powinniśmy zlecić wykonanie naszej strony i cennik stron internetowych.

 

Cennik stron internetowych www to zestawienie, jakie pokazuje, jak wiele czynników ma wpływ na to, ile za naszą stronę zapłacimy. Różnice estetyczne i techniczne powodują, że ceny te wahają się od trzech aż do kilkunastu tys. złotych. W związku z tym co w rzeczywistości ma na nie wpływ? Pierwszym czynnikiem decydującym o cenie, jest wykonawca. Strony o podobnych parametrach mogą różnić się ceną co zależy od tego, kto je tworzy. Jeśli jest to projektant , który pracuje na własny rachunek, to można spodziewać się niższych kosztów. A jeśli to specjalistyczne studio reklamy – wówczas kwota może okazać się znacznie większa.

 

Kolejnym elementem, który ma wpływ na cenę, jest typ strony. Musimy wiedzieć, iż możemy wyróżnić obecnie dwa główne rodzaje stron internetowych. Pierwszy z nich to tak zwana witryna statyczna. Jej zadaniem jest przedstawianie misji, ogólnej oferty, czy też danych kontaktowych korporacji. Zmian na tego rodzaju stronie internetowej nie możemy praktycznie wprowadzać samodzielnie. Umieszczone na niej informacje mają pełnić ogólnie funkcję informacyjną. Drugi typ to z kolei strony oparte na tzw. CMS-ie. Ten system umożliwia stałeaktualizowanie treści. Więc ten typ jest dynamiczny i idealnie sprawdzi się tam, gdzie bardzo istotne jest uaktualnienie treści, aby ludzie odwiedzający stronę zawsze mogli być na bieżąco. Kolejnym składnikiem , który decyduje o kosztach strony jest forma strony internetowej.

 

Forma może opierać się na szablonie a wówczas jest z pewnością znacznie tańsza. A może być stworzona wedle własnego projektu i wówczas kosztuje znacznie więcej. Łącząc różne cechy witryn internetowych, można stworzyć ich cennik. I tak szablonowe strony statyczne tworzone przez freelencerów to przeważnie kwota około dwóch i pół tysiąca. Jeżeli jednak stronę statyczną utworzyć ma profesjonalna firma, wówczas kosztuje ona około trzy i pół tysiąca. W przypadku projektów prywatnych to odpowiednio 3500 a także pięć tysięcy. Jeśli natomiast chodzi o strony , które są oparte na CMS-ie, to szablony mieszczą się w granicach od 5.000-7.000 natomiast projekty własne nawet 15.000. To właśnie w tym przedziale znajduje się m.in. cena sklepu online, który musi być dynamiczny. Tylko wówczas może on nadążyć za licznymi zmianami w ofercie oraz pozwala użytkownikom na sprawne zakupy internetowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *