Auto-Karta

Blog z nowoczesnymi inspiracjami i poradami

Chyba każdy będąc małym dzieckiem częstokroć słyszał od swoich rodziców \”powszechne\” powiedzenie – \”słyszysz co mówię?\”

Prawdopodobnie każdy będąc maluchem częstokroć słyszał od swoich rodziców “kultowe” zdanie – “słyszysz co do Ciebie mówię?”, “jesteś głuchy?”, “czy ja mówię niewyraźnie?” A ilu z nas wypowiada te słowa współcześnie, mówiąc do swoich maluszków czy współmałżonka. Czy chociaż raz jednak przeszło nam przez głowę, iż ktoś rzeczywiście może mieć kłopot ze słuchem? Po urodzeniu w szpitalu, dzięki sprzętowi WOŚP, dzieciom wykonuje się szczegółowe badanie słuchu.

 

Wynik w większości jest właściwy, niemniej jednak czy na zawsze? Czy ktoś samoistnie chodzi do lekarza laryngologa, ażeby profilaktycznie zrobić badania słuchu? Lekarz laryngolog takie badania wykonuje normalnie, to dla niego badanie tak zwyczajne jak dla lekarza internisty przykładowo zerknięcie do gardła podczas wizyty. Jeżeli wyjdzie, iż z naszym słuchem coś natomiast jest nie tak, faktycznie nie ma się czego bać. Dzisiaj medycyna wyjątkowo się rozwinęła, oraz aparat słuchowy, postrzegany jest inaczej niż dawniej.

 

Aparaty niektórych przedsiębiorstw są zrobione z silikonu, a więc prawie niewidoczne. Ciekawą informacją są także wzmacniacze dźwięku (w naszym prawie nie są one odbierane jak laryngolog badanie słuchu gniezno). Są one wielkości jednogroszówki, lekkie i prezentują się jak końcówka od słuchawek wkładanych do ucha. Także aparaty ortodontyczne są odczarowane i obecnie nie słyszymy już żartów w placówkach szkolnych z maluszków “szablozębnych”, jak jeszcze 20 lat temu. Dzisiaj aparaty są niewidoczne, a kolorowe gumeczki w aparacie są modne. Wniosek jest jeden – zarówno technika poszła na przód, i twórcy medycznego sprzętu prześcigają się w udogodnieniach dla swoich pacjentów, jak również zmianie uległo podejście ludzi. Zwiększyła się świadomość oraz tolerancja I oby tak było w dalszym ciągu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *