Auto-Karta

Blog z nowoczesnymi inspiracjami i poradami

Fusy z kawy na włosy

W ostatnich czasach, bardzo dużą uwagę poświęcamy wyglądowi. Ludziom zależy na tym żeby odpowiednio wyglądać, ponieważ przez to dobrze się czują w swoim ciele, stają się bardziej otwarci i mają spore powodzenie. By dobrze wyglądać na codzień, należy odpowiednią uwagę przeznaczyć regularnej pielęgnacji i higienie. Ku pocieszeniu w drogerii da się kupić kremy rozmaitego rodzaju, do paznokci, twarzy, włosów, ciała.

Natomiast pragnąc zjawiskowo wyglądać, musimy w drogeriach dużo zapłacić, bo mimo, że zwykle kremy drogie nie są, to należy ich kupić tak spore ilości, iż może to mocno obciążyć domowy budżet.

Domowa pielęgnacja
A więc słusznym wyjściem są domowej roboty kremy, jakie każdy potrafi sobie sam w domu zrobić. Szczególnie znany jest peeling z kawy do włosów, do którego starczy zwyczajna mielona kawa, troszkę płynnego mydła, opcjonalnie cynamon. Taka papka ma doskonałe cechy złuszczające, kawa na włosy nakładana w prawidłowy sposób, pozwoli zregenerować skórę głowy. Maseczka z kawy do włosów wspaniale czyści, wygładzi włosy spowoduje, że włosy będą lepiej oraz sprawniej rosły i będą dużo zdrowsze. Owa maseczka jest bardzo tania oraz prosta w przygotowywaniu, da się ją stworzyć w parę min.

Cechy pielęgnujące kawy, są znane nie od dziś. Już nasi przodkowie używali kawę do codziennej pielęgnacji. Kawa wmasowana w skórę głowy, poprawia również krążenie, a także możemy sobie przeprowadzić przyjemny masaż skóry głowy. Tego typu maseczkę wystarczy spłukać ciepłą wodą oraz wyczyścić głowę zwykłym szamponem.

Czytaj dalej: kawa na porost włosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *