Auto-Karta

Blog z nowoczesnymi inspiracjami i poradami

Jaki chcesz zabezpieczyć produktu?.

Właściwe zabezpieczenie wysyłanego wyrobu okazuje się być sprawą w znaczącej liczbie przypadków lekceważoną, zwłaszcza przez świeżo założone firmy zajmujące się sprzedażą czy wysyłką urządzeń , które są podatne na uszkodzenia podczas przewozu.

Zdarza się, iż wyselekcjonowane metody pakowania, szczególnie te znacznie bardziej kosztowne “na 1szy rzut oka”, powodują uszkodzenie lub w wielu sytuacjach spadek wartości transportowanego materiału. Złudne oszczędności na zabezpieczeniu paczki są więc niwelowane poprzez konieczność wymiany lub reperacji rzeczy. W czasach naszych technologii nieuzasadnione jest więc zawijanie produktów przeznaczonych do wysyłki w gazetę, zwłaszcza jeśli przedmiotem naszej pracy są towary kruche szczególnie szklane.

opakowania na butelki dostępne na rynku mają możliwość zabezpieczyć, przed ewentualnymi awariami w czasie transportu, wręcz tak bardzo wrażliwe na zniszczenie przedmioty jak porcelanowe filiżanki. Na 100% to jaki wypełniacz zakupimy jest zależne od produktu jaki chcielibyśmy ochronić oraz od wartości. Niewątpliwie, że im zawartość przesyłki bardziej krucha a także cenna tym lepszą ochronę należy wybierać. Do wybrania posiadamy na dzień obecny ogromną liczbę wypełniaczy do kartonów o przeróżnym sposobie użycia a także w różnej cenie. Możemy zdecydować się na niesamowite granulki z tworzywa, papierowe wypełniacze, poduszki z powietrzem czy wręcz niesamowite, przystosowane do budowy rzeczy, ochraniacze z gąbki czy styropianu. Do nabycia są wręcz specjalne opakowania na butelki, jakie znacząco zapobiegną ich potłuczeniu podczas przewożenia czy przechowywania. Poniektóre z nich, szczególnie przy wielkiej ilości wysyłek, będziemy mogli robić samemu w sekcji pakowania. Szczególnie popularna jest mechanizm do przygotowywania papierowych wypełniaczy czy narzędzia do poduszek z powietrzem.

To czy zadecydujemy kupienie specjalistycznych urządzeń, czy może nabędziemy już gotowe ochraniacze zależy przede wszystkim od poziomu opłacalności danych etapów. Przy stosunkowo małej dystrybucji wystarczające może okazać się zakupienie gotowych ochraniaczy. Szczególnie trudne do pewnego transportu okazują się być produkty ze szkła, dlatego właśnie przy ich pakowaniu powinno się zwrócić wyjątkową uwagę na ich ochronę przed ewentualnymi awariami w trasie. Może okazać się, że czasem konieczne będzie wykorzystanie nawet kilkustopniowego zabezpieczenia na przykład bezpośrednia ochrona pakunku, jak wspomniane już zaawansowane opakowania na butelki a także dodatkowe zastosowanie wypełniaczy, które przejmą energię kinetyczną potencjalnego uderzenia w paczkę. Warto dodać, iż w trakcie transportu może dojść do różnorakich, nieprzewidzianych wydarzeń. To jaki stopień ochrony zastosujemy zależy bezpośrednio od drogocenności sprzedawanej przez nas rzeczy. Nasze minimum powinno jednak stanowić zapobiegnięcie poruszania się przedmiotu wykonanego ze szkła w opakowaniu, co można w łatwy sposób uzyskać wypełniając szczelnie paczkę na przykład dobrym granulatem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *