Auto-Karta

Blog z nowoczesnymi inspiracjami i poradami

Najbardziej efektywną metodą jest powiadomienie odpowiednich organów ścigania.

Wielokrotnie znajdujemy się w sytuacji, w której odbieramy telefon od obcego tobie numeru i myślimy nad tym, dlaczego tak jest, że jeżeli nie podaliśmy nikomu innemu własnego numeru telefonu, a jedynie jest on dostępny dla najbliższych znajomych, mamy telefon od nieznanego nam numeru telefonu. Jest to o tyle uciążliwe w wypadku, w momencie gdy czekamy na bardzo ważną informację, a właśnie w tym momencie odbieramy niepożądane połączenia. Bywa również, że niestety pomimo naszych wielokrotnych prób kontaktu pod danym numerem od którego mamy takie telefony, żadna osoba nie raczy się zgłosić. W tym momencie kłopot jest ogromnej wagi. Należałoby wtedy znaleźć abonenta, który to taki numer telefonu ma.

 

Ze względu na bieżące przepisy tyczące się ustawy RODO, operatorzy telefonii z wiadomych względów nie udostępnią tobie danych personalnych osoby, jaka ma możliwość być możliwym posiadaczem tej usługi, lub także jedynie skorzystać z numeru telefonu. Na pewno są dostępne witryny ,które wstępnie identyfikują, ale dane, które uzyskać możemy poprzez ów portal, to jedynie nazwa sieci do której przynależy określony numer. Jeżeli wyłącznie na tym tobie zależy, to będziemy mogli spróbować wpisać w wyszukiwarce hasła w rodzaju: numer prywatny. Nie dużo jednak się dowiemy. Najbardziej skuteczną metodą pozbycia się niechcianych telefonów jest niezwłoczne powiadomienie specjalnych jednostek ścigania, które niewątpliwie zajmą się taką sprawą.

 

Trzeba tylko dobrze uargumentować własne zgłoszenie, a nie będziemy pominięci. Nie stanie się tak choćby  dlatego, iż coraz to więcej wykroczeń popularnie zwanych stalkingiem jest odkrywanych, a co za tym idzie ludzie za to odpowiadający mają zmniejszone pole działania. Z tego również powodu, jeśli dana sytuacja wiele razy się powtarza, nie będziemy mogli pasywnie przyglądać się sprawie. Od razu należy niwelować tego typu problem, aby nie dopuścić do dużo poważniejszych rezultatów związanych z działaniem stalkera.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *