Auto-Karta

Blog z nowoczesnymi inspiracjami i poradami

Profesjonalna regeneracja DPF powoduje, iż zapchany filtr w układzie wydechowym zostaje poddawany dokładnemu czyszczeniu.

Kompleksowa regeneracja DPF to świetna i najbezpieczniejsza metoda zatroszczenia się o Twój pojazd samochodowy. Dzięki dokładnemu oczyszczeniu DPF unikniesz kosztownej wymiany filtra a także znacząco ograniczysz wydostawanie się szkodliwych oparów z wydechu.

Dokładnie czym jest DPF a także po co musi być czyszczony? DPF jest to filtr instalowany w układzie wydechowym naszego pojazdu. Wyłapuje on trujące cząsteczki, które pozostają po spalaniu paliwa w silniku samochodu. Na starcie zakładano, iż zakładany filtr DPF będzie wystarczający na cały okres użytkowania samochodu, niemniej jednak prędko okazało się, iż to rozwiązanie nie sprawdza się w rzeczywistości. Zastępczą alternatywą stały się samooczyszczające systemy, ale również one nie spełniają swojej roli w zadowalającym stopniu. Taki system spisuje się tylko w przypadku nieco dłuższej jazdy ze stałą i względnie wysoką prędkością, co oczywiście nie w każdej chwili jest dopuszczalne. Krótka droga do pracy, szkoły lub sklepu albo szarpana jazda w korku nie tylko nie pozwala na skuteczne oczyszczenie filtra, a wręcz znacząco pogarsza sytuację, gdyż nie dochodzi do przewidzianego wypalenia cząsteczek w filtrze układu wydechowego samochodu.

Ze względu na niezwykle wysokie ceny wymiany tego typu filtra na terenie RP niezwykle popularne stało się demontowanie tej części, co na łamach aktualnego prawa jest w pełni nielegalne. Na całe szczęście dla bardzo kosztownej wymiany filtr istnieje o wiele tańsza, zdecydowanie szybsza oraz znacząco mniej kłopotliwa alternatywa. Profesjonalna regeneracja DPF powoduje, iż zanieczyszczony filtr jest poddawany dokładnemu czyszczeniu, które usunie nie tylko sadzę, ale też inne substancje, które z pewnością nie byłyby wyeliminowane przez wypalanie, przykładowo popiół.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *