Auto-Karta

Blog z nowoczesnymi inspiracjami i poradami

Przepiękne plaże, czysta woda, bardzo wysoka temperatura, brak grubych bluz, swetrów w swoich walizkach.

Wielkimi krokami zbliża się wakacyjny okres, a Ty nie masz pojęcia dokąd w tym roku polecieć na urlop? Kochasz morze, a morze bałtyckie Ci się znudziło? Tęsknisz strasznie za cudownymi widokami? A może pragniesz kąpać się w morzu z cudownymi widokami na góry? Pragniesz poznać jakaś inną kulturę oraz obyczaje? Mamy dla Ciebie świetną propozycję na urlop- Chorwacja.

Chorwacja położona jest na granicy środkowej Europy i Europy Południowej, położona nad morzem Adriatyckim, pozwalająca na cudowny relaks na wytęsknionych i długo wyczekiwanych wczasach.

Żwirkowe plaże, krystalicznie czysta woda, bardzo wysoka temperatura, totalny brak ciepłych bluz, swetrów w swoich walizkach- właśnie o tym właściwie każdy marzy podczas okresu wakacyjnego. Bez względu czy zdecydujesz się na Szybernik, Dubrownik czy tętniący życiem Zagrzeb- wszelkie turystyczne miejscowości posiadają coś znakomitego do zaoferowania! Co interesujące, województwo śląskie z tym przepięknym krajem dzieli wyłącznie około dziewięćset kilometrów, zatem warto jest pojechać samochodem do Chorwacji – czas dojazdu zajmie ciut więcej niż dojazd nad Bałtyk (z województwa małopolskiego).

Zależnie od wyboru trasy możesz po drodze zwiedzić: Czechy, Austrię, Słowenię bądź Słowację oraz dodatkowo Węgry i tym samym wzbogacić swe zasoby kulturowe. Wypoczywając więc na wakacjach, z genialnym krajobrazem tuż obok, możesz po szosie zwiedzić całe mnóstwo intrygujących miejsc.

Jednak, jeśli postawisz na przejazd pojazdem do malowniczej Chorwacji powinieneś przyswoić parę cennych informacji, które mogą być przydatne.

Musisz pamiętać o winietach! Niezależnie czy podróżujesz przez Czechy, Austrię, Słowenię lub poprzez Słowację i Węgry- w każdej z tych tras oczywiście nie ominie Cię zakup potrzebnych winiet. Takie winietymożesz kupić na granicy, stacjach benzynowych, oraz w oddziałach PZM na terenie RP (tu natomiast zostanie naliczona prowizja). Musisz pamiętać, że płacąc na przejściach granicznych tradycyjną kartą dojdą do kwoty koszty przewalutowania. Na granicy Słowenia-Chorwacja niezbędne będzie okazanie dowodu osobistego bądź paszportu- Chorwacja nie należy do strefy Shengen. Jeżeli zamierzasz pojechać do Dubrovnika zabierz paszport- konieczny będzie przejazd poprzez Bośnię a także Hercegowinę, paszport uchroni Cię od wszystkich przykrych sytuacji.

Musisz pamiętać o przeglądzie technicznym własnego pojazdu, zdołasz uniknąć tym samym zbędnych nerwów bądź wizyt u mechanika w czasie wczasów. Dobrze jest także zaopatrzyć się dodatkowe ubezpieczenie turystyczne- żeby nic Cię w długiej trasie nie zaskoczyło. Opcja zastępczego samochodu jest rzeczywiście kusząca! Weź pod uwagę, że przede wszystkim podróż musi być pod każdym względem bezpieczna- zarówna dla Ciebie, dla Twoich bliskich, znajomych. Przecież po to jedziemy na urlop, by odpocząć, zrelaksować się, spędzić mile czas, nieprawdaż? Jeżeli natomiast zabraknie Ci benzyny bez kłopotu zatankujesz na stacjach umieszczonych przy autostradach w atrakcyjnych cenach.

Wpis powstał przy współpracy z travel-time.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *