Auto-Karta

Blog z nowoczesnymi inspiracjami i poradami

Usługa założenia stałego aparatu wiąże się z niemałym wydatkiem.

W obecnych czasach coraz więcej osób ma problemy związane z ich uzębieniem. Niektórzy martwią się tylko krzywo wyrośniętymi zębami, inni zaś dodatkowo mają poważne wady zgryzu. Niestety mimo bardzo dużych różnic, oba te problemy powinny być przez nas traktowane poważnie. Dziedziną, która para się takimi problemami, jest ortodoncja.

Ci, u których stwierdzono wady powinni udać się na konsultację do ortodonty, który na bazie obejrzanego uzębienia i zdjęć kwalifikuje, bądź nie osobę do noszenia ortodoncja Chorzów. Niektórym pacjentom, zwłaszcza małym dzieciom wystarczy założenie ruchomego aparatu. Wtedy wady są naprawdę minimalne. Jednak leczenie ruchomym aparatem jest również pierwszym krokiem do dalszego leczenia. Osoby, u których ortodonta stwierdził poważniejszą wadę, kwalifikowane są do leczenia stałym aparatem. Na naszym rynku dostępnych jest kilka ich typów – od zwyczajnych aparatów metalowych aż po samoligaturujące. Także dla bardziej wymagających osób dostępne są aparaty stałe, jakie są całkowicie niewidoczne, ponieważ wykonane są pod kolor zębów. Niestety usługa założenia aparatu stałego wiąże się z niemałym wydatkiem.

Koszt pojedynczego łuku aparatu to około 1500 pln w przypadku zwykłego aparatu. Przy tym dochodzą do tego koszty wizyt, leczenia, robienia zdjęć itd. Jednakże myślę, iż gra jest warta świeczki, ponieważ wyleżenie wady uzębienia możewyjątkowo pozytywnie oddziaływać na nasze życie a także na nasze samopoczucie. Bez wątpienia będziemy bardziej pewni swoich możliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *