Auto-Karta

Blog z nowoczesnymi inspiracjami i poradami

W jaki sposób poznać dobrego trenera personalnego?

Bycie “fit” systematycznie jest w modzie. Bardzo często możemy usłyszeć, że jakaś osoba posiada swojego trenera personalnego. Ale kto to zasadniczo trener personalny?

Trener personalny to doświadczona osoba, która na co dzień zajmuje się dobieraniem ćwiczeń osobiście dla każdej osoby, która jest zainteresowana. Tacy trenerzy personalni najczęściej pracują na siłowni a także w klubach fitness. Dzięki nim znacznie szybciej zdołamy zgubić uciążliwe kilogramy. Często trenerzy posiadają wykształcenie fizjoterapeutyczne, psychologiczne, dietetyczne.
W jaki sposób poznać solidnego trenera osobistego?

Trener personalny Katowice zazwyczaj powinien posiadać dużą wiedzę z dziedziny metod treningu i z pewnością powinien posiadać w tej branży doświadczenie. Osobisty trener nie tylko powinien posiadać wiedzę na temat właściwych metod treningów, ale też powinien mieć wiedzę z dziedziny psychologi treningu, odżywiania i treningu medycznego.

Co w zasadzie łączy trenera personalnego z dietetykiem a także fizjoterapeutą?
Zazwyczaj przychodzą osoby na siłownię, które nigdy nie ćwiczyły oraz mają jakieś dolegliwości zdrowotne. Poprzez to trener osobisty powinien być z wykształcenia także fizjoterapeutą, żeby należycie zdołać pomóc takim ludziom. Osobisty trener powinien mieć wiedzę na temat chorób układu: oddechowego, hormonalnego, krążenia i nerwowego.
Trener osobisty powinien również mieć pojęcie o dietetyce. Właściwie dopasowana dieta to kluczowa kwestia, do której dobierane są stosowne ćwiczenia siłowe. Trener personalny musi umieć ułożyć także szczegółowy program żywieniowy dla osób, które cierpią na cukrzycę i zmagają się z tarczycą.
Praca trenera to bardzo odpowiedzialny zawód. Potrzeba dużo doświadczenia, by zostać dobrym trenerem osobistym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *