Auto-Karta

Blog z nowoczesnymi inspiracjami i poradami

W jaki sposób znaleźć odpowiednią protezę kończyn?

Multum osób zapada na poważne schorzenia  czy także ulega strasznym wypadkom komunikacyjnym przez co których traci kończyny dolne bądź górne. W tak trudnych momentach niektórzy ludzie się poddają całkowicie i chcą umrzeć. Tymczasem obecnie na naszym rynku są dostępne profesjonalnej jakości protezy, poprzez które można na nowo cieszyć się życiem.

Jak dobrać odpowiednią protezę?

Utrata kończyn górnych czy dolnych to strasznie ciężkie wydarzenie w życiu każdej osoby. Na szczęście współcześnie na rynku wyrobów medycznych ukazują się nowoczesne protezy rąk oraz nóg, za sprawą których funkcjonowanie jest znacznie łatwiejsze.

Kupienie specjalnej protezy umożliwia bez jakiś większych problemów brać udział w sporej ilości codziennych a dodatkowo rekreacyjnych czynnościach. Niemniej każda Naprawa protezy powinna być stosownie dostosowana do osobistych potrzeb chorego. W  celu wybrania odpowiedniego sprzętu  osoba chora powinna skonsultować się z doktorem, technikiem ortopedą lub rehabilitantem.

Obecne rodzaje protez do nóg

W dotychczasowych czasach proteza nogi zawiera prawie że standardowy element zaopatrzenia ortopedycznego, który to jest rekomendowany tym wszystkim ludziom u których doszło do amputacji nogi.

Proteza kończyny dolnej jest  dobierana absolutnie zawsze dopiero po wygojeniu się kikuta pooperacyjnego. Rodzaj tego typu protezy musi być absolutnie zawsze dobrze dostosowany do miejsca, gdzie nastąpiła amputacja a ponadto do zakresu aktywności osoby chorej.

W momencie amputowania całej stopy lub z większą częścią goleni polecane są takie protezy, które posiadają ruchome połączenie poszczególnych elementów, które to doskonale usprawniają pracę stawu skokowego. Poprzez takie rozwiązanie każda chora osoba od nowa zyskuje możliwość chodzenia, a często również biegania.

Jednakże amputacja w pobliżu uda jest powiązana z dobraniem protezy która będzie wyposażona w specjalny element który zastępować będzie staw kolanowy. Użytkowanie takiej protezy umożliwia choremu po przejściu stosownej rehabilitacji płynne poruszanie się w codziennym życiu.

Do przygotowania protez wykorzystywane są absolutnie zawsze materiały o ogromnej  wytrzymałości, w gronie których należy wymienić: tytan, stal szlachetną oraz wszystkie inne, mocno efektowne technologicznie tworzywa sztuczne.

Dla osób które to niezmiernie pragną uprawiać sport wytwarzane są specjalne protezy nogi, które zawierają sprężyste detale opracowane z materiałów sztucznych oraz dodatkowo węglowych włókien. Tego rodzaju protezy odznaczają się istotnie większą wytrzymałością, za sprawą czego z powodzeniem są w stanie wytrzymać wręcz duże obciążenia dynamiczne.

Proteza Bioniczna  – wygoda, prostota a oprócz tego precyzja wykonania

Od pewnego czasu na rynku medycznym ogromną popularnością radują się nowoczesne, bioniczne protezy do kończyn górnych, które to w ogromnym stopniu uproszczają funkcjonowanie w życiu codziennym po przebytej amputacji kończyny górnej. Z pomocą tej protezy możliwe jest nie tylko wykonywanie zwyczajnych obowiązków, ale także tych nieco bardziej wymagających.

Tego rodzaju proteza ręki jest aktualnie oferowana w różnorakich modelach i jest ona utworzona tak, że okaleczona osoba idealnie zdoła poradzić sobie ze spożywaniem posiłków, noszeniem zakupów, załączeniem światła oraz pisaniem na klawiaturze laptopa.

W każdym jednym palcu takiej protezy jest specjalny, osobny napęd, za sprawą którego można swobodnie ruszać ręką a ponadto bez problemu złapać określone rzeczy. Decydując się na zakup tego typu protezy, każdy zdoła pozwolić sobie na wygodne funkcjonowanie a także na nowo cieszyć się życiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *