Auto-Karta

Blog z nowoczesnymi inspiracjami i poradami

Windy towarowe odróżniają się większą powierzchnią aniżeli przeciętne windy.

Mając na uwadze coraz większą ilość osób z niepełnosprawnością, które nie chcą być wykluczone z życia społecznego przez swoje ograniczenia konieczne jest inwestowanie pieniędzy w takie rozwiązania techniczne , które będą wyrównywać szanse. Jednym z takich rozwiązań są platformy dla osób z niepełnosprawnością, jakie znacząco ułatwiają dotarcie do określonych miejsc osobom ograniczonym ruchowo. Jeszcze jednym bardzo ważnym sprzętem są dźwigi osobowe, jakie można nazywać windami.

 

Windy powinny się znajdować w każdym obiekcie, jaki ma więcej niż 4 kondygnacje. Jako alternatywa dla zwyczajnych wind używane są w bardzo wielu przypadkach producent wind, jakie charakteryzują się większą powierzchnią aniżeli zwykłe windy jak również większym udźwigiem. Również z powodu przepisów prawa, jakich misją jest wyrównywanie szans niezbędne jest wyposażenie obiektów publicznych zarówno w platformy dla niepełnosprawnych jak również dźwigi osobowe. Co więcej istnieje możliwość zastosować także windy towarowe, niemniej jednak ich zamontowanie nie jest wymogiem niezbędnym, a jedynie dobrą praktyką.

 

W teraźniejszych czasach niezwykle ważne jest zastanowienie się nad potrzebami ludzi z niepełnosprawnością ruchową ponieważ mimo swoich ograniczeń te osoby są wartościowymi ludźmi, którzy potrafią wnieść dużo do wszelkiego rodzaju instytucji i spółek. Zazwyczaj osoby takie nie potrzebują pomocy podczas wykonywania podstawowych czynności, niemniej jednak żywią nadzieję, iż nie będzie to utrudnione przez braki architektoniczne jakiegoś gmachu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *